1300 TL ve üzeri alışverişinizde ÜCRETSİZ kargo

İptal ve İade Koşulları

İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı firmamıza ait olup kapıda ödeme masrafı size ait olacaktır.


İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ?

 

Müşterilerimiz, 4077 nolu Tüketici’nin Korunması Hakkında Kanuna bağlı ‘Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 7. maddesi uyarınca yedi (14) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin mesafeli satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.


ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU NE YAPMAM GEREKİYOR?

 

Sonayinatolyesi.com’dan kaynaklanan , yanlış ürün yada kusurlu ürün.. v.b gönderimleri , kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisin de Sonayinatolyesi.com; info@sonayinatolyesi.com ile temasa geçerek , faturanız ile birlikte tarafımıza anlaşmalı kargo (MNG KARGO) ile iade edebilirsiniz. Ürünü hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve orjinal ambalajı zarar görmemiş haliyle tarafımıza ulaştırmalısınız.

 

Sonay’ın Atölyesi‘ ne iade süreci kaç gün sürer ve iade adımları nelerdir  ?
 

İade koşullarını sağlayan ürünü faturası ile birlikte fatura arkasında bulunan ürün iade bölümünü doldurarak,  Sürat Kargo firması ile Sürat Kargo anlaşma kodunu girerek aşağıda yazan ürün iade adresine yollanması gerekmektedir.

Ürünü, tarafınıza teslim edildiği andaki hali ile geri vermekle, kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybını ödemekle yükümlüsünüz.

Ekiplerimiz tarafından iadesi gerçekleşen ürünün incelenmesi ve rapor çıkarılması ve daha sonra tarafınıza süreç ve rapor hakkında e-posta / sms / telefon yolu ile ulaşılarak ve bilgilendirilme yapılacaktır.

Ürün ücretinin hesabınıza aktarılması.

Bu süreç ortalama 25 (yirmi beş ) iş günü sürmektedir.
 

İade edeceğim ürünü hangi adrese gönderebilirim?
 

Ürün İade Adresi

Alıcı Adı: Sonay’ın Atölyesi

Çırpıcı Mah.Moda Bağ 9.Sokak No:13-15, D7

Zeytinburnu / İSTANBUL

Kargo Firması : Sürat KARGO

 

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?
 

Anlaşmalı olduğumuz Sürat KARGO`yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için bunun dışında bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücreti müşteri tarafından karşılanır.

           

Sonay’ın Atölyesi‘ ne iade edilen ürün iade şartlarına uygun değilse süreç nedir?
 

Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.
 

Sonayinatolyesi.com  üzerindeki kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?
 

İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.

İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır.

 

Sonay’ın Atölyesi‘ ne, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İadeniz kabul edildiğinde ve tarafımızdan para iadeniz gerçekleştiğinde e-mail ile bilgilendirileceksiniz. İadenin hesabınıza yansıma süresi, banka tarafından belirlenmektedir ve tarafımızdan müdahale edilememektedir.