1300 TL ve üzeri alışverişinizde ÜCRETSİZ kargo

Kargo & Teslimat

TESLİMAT KOŞULLARI


- Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 3-10 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Sürat Kargo siparişlerde kargo şirketi 1-3 iş günü arasında siparişinizi size ulaştıracaktır. Kargodan kaynaklı gecikmelerden Sonayinatolyesi sorumlu değildir.

 

- Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimatı da farklılık gösterebilmektedir.

 

- Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

 

- Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz  kargo şirketi tarafından  size teslim edilecektir.

Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.

 

- www.sonayinatolyesi.com  on-line alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Enderde olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir bu durumda; ödemesini internet üzerinden yaptınız ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.                                                                                                                                                                                                                                                       

- www.sonayinatolyesi.com sitesinden sipariş verdiğiniz ürünler, siparişte belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilecektir. Paketinizin kargo şubesinden teslim alınması seçeneği sunulmamakla beraber, belirtilen isimden başka bir kişiye ürünün teslimi halinde bizim herhangi bir sorumluluğumuz olmayacaktır.

 

- Sipariş verdiğiniz ürünler tedarik sürelerine göre farklı zamanlarda kargoya verilebilir. Tedarik sürecini takip eden en kısa sürede ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla belirtmiş olduğunuz adresinize kargolanır. Bu normal şartlarda uyguladığımız prosedür olmakla beraber, tedarik süreçlerinde gecikmeler yaşanabilir ve bu zamanlar farklılık gösterebilir. Bu gibi durumlarda size haber verme zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

 

 - Siparişinizin kargo şirketine teslim edilmesini takiben, Site Kullanıcının kayıtlı e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı iletecektir.

 

- Siparişleriniz depomuzdan kalite ve hasar kontrolü yapıldıktan sonra çıkmakta olup, kargo şirketine hasarsız teslim edilmektedir. Sipariş ettiğiniz niteliği itibariyle taşıma sırasında zarar görebilecek ürünler ve diğer bütün alındılar için sipariş kargo görevlisi tarafından adresinize getirildiğinde dış paketi hasarlar için kontrol etmeniz ve böyle bir durumda hasar tespit tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanakta kullanılacak açıklamada açık şekilde ürünün teslimat sırasında kontrolünüzden geçtiği ve hasarlı olduğunun tespit edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Hasar tespit edilen ürünler, teslimatı yapan kargo şirketi kullanılarak www.sonayinatolyesi.com ulaştırılmalıdır. Eğer ifade edildiği şekilde bir tutanakla ürünün hasarını beyan etmezseniz, ürünü dış paketi itibariyle sağlam bir şekilde teslim aldığınız kabul edilir.

 

- Türkiye’nin çeşitli bölgelerine ve ürün kategorilerine göre teslim süresi değişebilmekle beraber siparişlerinizin en geç dört iş günü süresinde adresinize teslim edilmesi planlanmaktadır.

 

- Kullanıcı, teslimat süresinde yaşanabilecek gecikmeleri en aza indirmek için adres bilgilerini siteye doğru ve eksiksiz sağlamakla yükümlüdür. Adres bildirimi kaynaklı gecikmelerden site sorumlu değildir.