1300 TL ve üzeri alışverişinizde ÜCRETSİZ kargo

Ödeme ve Teslimat

ÖDEME VE TESLİMAT

Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.  Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır. Site-Banka Haberleşme Güvenliği Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka'nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır. Site içi Veri Güvenliği Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde hiçbir kişi , kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

 

KARGO VE TESLİMAT:                       

                                                                                                                          

1- Hazırlık Süresi: Sonay’ın Atölyesi’nden sipariş edilen ürünlerin hazırlık süresi 3-5 iş günüdür. Süre stok durumuna bağlı olarak uzayabilir.
 

2- Kargoya Teslim: Hazırlık süresinin ardından siparişiniz size ulaştırılmak üzere kargoya verilir.
 

3- Kargo Takip Numarası: Hazırlık aşaması biten ürün ya da ürünlerinizin kargo takip numarası üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize iletilir.
 

4- Teslimatı Geciktiren Durumlar Hakkında Bilgi:
 

* Türkiye genelinde ürünün teslim edileceği adresin uzaklığı ve kargo şirketinin bölgeyi ziyaret sıklığı teslimat gününü etkileyebilir, sipariş teslimi gecikebilir. 

* Siparişin teslim edileceği bölgedeki olumsuz hava ve ulaşım koşulları, ürünün teslimini geciktirebilir.

* Yılbaşı, bayram ve özel günlere denk gelen zaman dilimlerinde her zaman kargo tesliminde belli bir yoğunluk yaşanır. Bu özel günlere denk gelen siparişlerde, teslimat gecikebilir.


5- Hafta Sonu ve Resmi Tatiller: Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde verdiğiniz siparişler, takip eden ilk iş gününde işleme alınır.


6- Çalışılan Kargo Şirketi: Sonay’ın Atölyesi, Sürat Kargo ile çalışmaktadır.


7- Kargo Ücreti: Siparişlerinizde kargo ücreti alıcıya aittir.


8- Bilgilendirme: Siparişiniz kargoya verildiği zaman, üye olurken verdiğiniz e-posta adresinize bilgilendirme mail'i yollanır. Mail'deki ilgili link'i tıklayarak veya Sonay’ın Atölyesi’ndeki "Kargom Nerede" link'ini tıklayarak siparişinizi takip edebilirsiniz.


9- Sipariş Teslimi: Siparişinizi ancak siz teslim alabilirsiniz. Ancak adreste, sizin teslimatınızı alacak başka biri varsa, bu bilgiyi siparişi oluştururken mutlaka belirtiniz. Belirtmediğiniz taktirde, siparişiniz başkasına teslim edilmez.


10- Adres Değişikliği: Sipariş oluşturduktan sonra teslim adresini değiştirmemeniz gerekir. Aksi halde siparişiniz önce Sonay’ın Atölyesi’ne geri döner, sonra sizin belirlediğiniz yeni adrese yönelik teslim süreci en başından başlar.


11- Sipariş Ulaşmazsa: Siparişleriniz sizin belirlemiş olduğunuz adrese teslim edilir. Adresinizde bulunmazsanız ya da sizin dışınızda siparişinizi teslim alacak kişiyi belirlemediyseniz, MNG Kargo görevlisi, paketinizi en yakın MNG Kargo şubesinden alabileceğinizi belirten bir not bırakır. Paketi, belirtilen MNG Kargo şubesinden en geç iki gün içinde teslim almanız gerekir.